Prowadzę stronę dotyczącą duchowości benedyktyńskiej


Dzisiaj mam radość podzielenia się z Wami moim najnowszym projektem: stroną internetową poświęconą duchowości benedyktyńskiej.

Strona powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na informacje o duchowości benedyktyńskiej, która jest tak głęboka i bogata, że trudno opisać jednym słowem! Pasja do jej badania od lat skupia wielu pragnących uzyskać duchowe wzmocnienie i stać się czujniejszymi obserwatorami wewnętrznego życia.

Moja strona będzie źródłem informacji na temat historii, praktyk i fundamentów duchowości benedyktyńskiej. Po przejrzeniu materiałów będziecie lepiej zorientowani, jak albo zawrzeć w swoim codziennym życiu duchowe mtyki tego godnego szacunku nurtu! Poruszane są tu tematy dotyczące duchowej czujności, służby dla Boga, choroby fizycznej i emocjonalnej oraz tradycji modlitewnego życia sióstr i braci benedyktyńskich.

Zachęcam Was do regularnego odwiedzania mojej strony pod adresem www.BenedictinesSpirituality.com i sprawdzanie aktualizacji – nowe artykuły i treści pojawiać się będą co tydzień. Jestem bardzo podekscytowany, mogąc podzielić się z Wami wiedzą na temat pięknego ducha synergii i bezwarunkowej miłości do naszego Ojca Przedwiecznego. Do usłyszenia!

Rozpocząłem właśnie nowy projekt, który głęboko w moim sercu nosi nazwę „Benedyktyńskie mistrzostwa duchowe”. Jest to strona internetowa, która ma za zadanie przybliżyć świat duchowości benedyktyńskiej innym.

Duchowość benedyktyńska to droga modlitwy, kontemplacji i poszukiwania służby bliźnim. W tej duchowości widzimy równia pochyłą pomiędzy małymi ludzkimi postawami a jedynym dobrem, czyli Bogiem. Dzięki temu każdy może praktykować miłość i szacunek do Innych jedynie dzięki swojej łasce. Co więcej, benedyktyni służą Bogu poprzez dając radę i przez wspieranie wszystkich potrzebujących.

Na stronie „Benedyktyńskie mistrzostwa duchowe” znajduje się duża baza wiedzy na temat duchowości benedyktyńskiej – obejmuje ona zarówno istotne informacje i historię tego nurtu, jak i praktyczne ćwiczenia medytacyjne i modlitewne, które pomogą wszystkim w bliskim spotkaniu ze Stwórcą. Strona udostępnia także materiały edukacyjne na temt rytmu dnia benedyktynów oraz ich szacunek dla stworzenia.

Moja strona internetowa ma na celu rozszerzanie koła osób czerpiących radość i korzystających ze wsparcia duchowego, które oferuje duchowość benedyktyjska. Mamy nadzieję, że będzie to strona odwiedzan je przez tych poszukujacych prawdy i spokoju ducha.

Ostatnio jestem coraz bardziej zaangażowany w moją pracę tworzenia stron internetowych i jedną z nich jest blog dotyczący duchowości benedyktyńskiej. Myślę, że jest on unikalny w swojej branży ponieważ koncentruje się na kontekstach starożytnych Rzymskich i chrześcijańskich a także nowoczesnych współczesnych interpretacji duchowości benedyktyńskiej. Chciałbym, aby cytaty od sławnych powiedzeniami Reguły św. Benedykta Jana XXIII mogły być inspirującą drogą do umacniania relacji z Bogiem.

Moje najważniejsze cele to przybliżyć czytelnikom przesłanie Starego Testamentu i Nowego Testamentu oraz więcej o samym życiu benedyktyńskim. Wiele engelowiczów, którzy odwiedzają mój blog, czepia się poznania więcej o małej drodze na sposób życia opisanej w regule. Wierzę, że publikacja moich artykułów pomoże tym ludziom lepiej poznać duchowość benedyktyńską i aplikować je w wszelkiego typu sytuacjach życiowych.

Cieszę się, że mam okazje tworzyć i edytować tak ważny aspekt dla naszej religii i naszego życia. Uważam, że podróżujemy razem dzięki temu ogromnemu tematowi. Mam nadzieję, że bardziej dokumentować i publiczywać moje badania nad duchowością benedyktynónskou wszystko co, odkrytiem będzie jeszcze ciekawsze i bardziej sensowne!