Jestem Jacek Zelek i od kilkunastu lat mieszkam w Krakowie. Skończyłem Uniwersytet Papieski na Wydziale Teologicznym


Jestem inżynierem informatykiem i jako taki swoją pierwszą przygodę z programowaniem miałem w szkole średniej. Od kilku lat integruję programy na systemach operacyjnych Windows i Unix.

Od prawie dziesięciu lat pracuję jako inżynier IT, ale po półrocznym pobycie w Toronto na University of Toronto, gdzie studiowałem bezpieczeństwo informacji, zmieniłem zawód.

Lubię myśleć, że wszystkie umiejętności, które nabyłem przez lata z programowaniem, są pomocne w pisaniu artykułów technicznych, recenzji artykułów, a nawet książek, co robię do tej pory od 2010 roku.

Jacek Zelek jest doktorantem na Uniwersytecie Papieskim na Wydziale Teologicznym. W wolnym czasie jest tłumaczem, pisarzem i trenerem językowym.

Jacek Zelek to nie tylko pracownik naukowy, ale także etatowy nauczyciel i tłumacz języka polskiego. Urodził się w Polsce w 1982 roku i studiował kulturę staro-cerkiewno-słowiańską, zanim przeniósł się do Krakowa, gdzie w 2015 roku uzyskał stopień doktora. Uczy języków słowiańskich oraz prowadzi badania nad kulturą staro-cerkiewno-słowiańską na Uniwersytecie Papieskim na Wydziale Teologicznym.

Jestem Jacek Zelek, absolwent Uniwersytetu Papieskiego na Wydziale Teologicznym. Spędziłem kilka lat w Krakowie i oto moja historia.

Jestem Jacek, od kilku lat mieszkam w Krakowie i oto moja historia. Urodziłem się i wychowałem w Polsce, ale jako dziecko zawsze marzyłem o życiu za granicą. Po ukończeniu studiów teologicznych wydawało się, że moje marzenie wreszcie się spełni. Spełniło się, ale nie do końca tak, jak sobie to wyobrażałam! Po przeprowadzce do Krakowa, aby rozpocząć kolejny etap mojego życia, zdałem sobie sprawę, że to miasto ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko piękną architekturę i historię. Od aktywnych kawiarni po fajne bary z muzyką na żywo — jest tu tyle rzeczy, które sprawiają, że każdego dnia kocham je coraz bardziej!

Urodziłem się w 1939 roku w Polsce i studiowałem filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Po ukończeniu studiów pracowałem jako dziennikarz w polsko-katolickiej gazecie „Tygodnik Powszechny”. To moje marzenie o zostaniu artystą sprowadziło mnie do Krakowa.

Po przyjeździe do Krakowa zacząłem pisać powieści historyczne i opowiadania. Moja najsłynniejsza powieść nosi tytuł „Powstanie Warszawskie”, thriller polityczny, którego akcja toczy się w czasie II wojny światowej. W 2008 roku został zaadaptowany do filmu Andrzeja Wajdy i wydany na arenie międzynarodowej pod tytułem „Shoah”.

Obecnie piszę felietony do „Wprost” i „Gazety Wyborczej”, dwóch największych gazet w Polsce.

Jacek był w wielu różnych krajach i mówi płynnie po angielsku, hiszpańsku i polsku.

Jacek może pomóc przy wszelkiego rodzaju tłumaczeniach, ale nie pracuje dla żadnego biura tłumaczeń. Wykonuje pracę jako wolny strzelec na zasadzie projektu po projekcie dla osób, które nie mogą znaleźć kogoś innego na to stanowisko.

Jestem Jacek Zelek, polsko-polski tłumacz, od kilku lat mieszkający w Krakowie. Ukończyłem Uniwersytet Papieski na Wydziale Teologicznym i obecnie pracuję jako niezależny tłumacz.

Uczelnia zawsze była jedną z najważniejszych uczelni w Polsce i jest nieodzowną częścią codziennego życia Krakowa. Pod względem liczby studentów i liczby budynków plasuje się na drugim miejscu po Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nazywam się Jacek Zelek i od kilku lat mieszkam w Krakowie. Ukończyłem Uniwersytet Papieski na Wydziale Teologicznym.

Pracę jako copywriter rozpocząłem 8 lat temu, mając 22 lata. Moja praca polegała na pisaniu materiałów handlowych i marketingowych, takich jak komunikaty prasowe, reklamy, newslettery itp. W 2014 roku zdecydowałem się na przeprowadzkę do Krakowa – moja pierwsza zmiana zawodowa po uniwersytecie i jak dotąd była to świetna decyzja!

Zawsze chciałem być artystą, który tworzy piękne rzeczy – muzykę, obrazy lub rzeźby – ale nigdy nie nadarzyła się okazja, więc postanowiłem zamienić moją miłość do sztuki w tworzenie treści dla innych. Nie było to jednak moim pierwotnym planem – od dziecka chciałem być archeologiem, ale życie potoczyło mnie innymi ścieżkami.

Uważam, że bardzo ważne jest dla mnie ciągłe uczenie się nowych umiejętności i bycie na bieżąco z najnowszymi trendami w branży, ponieważ pomaga to.

Nazywam się Jacek Zelek i od kilku lat mieszkam w Krakowie. Ukończyłem Uniwersytet Papieski na Wydziale Teologicznym. Na moim blogu piszę o wierze i religii

Nazywam się Jacek Zelek i od kilku lat mieszkam w Krakowie. Na moim blogu piszę o wierze i religii. Mój blog jest pisany po polsku, dlatego jest to dla mnie język obcy. Jednak ze względu na tę barierę językową moje artykuły są bardziej osobiste i autentyczne, niż gdyby zostały przetłumaczone na język angielski przez copywritera lub autora treści – co może dotyczyć również innych zagadnień.

Jestem Jacek Zelek, ksiądz katolicki i doktorant teologii na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Mieszkam w Krakowie od kilku lat i nie mogę się doczekać podzielenia się z Tobą moimi doświadczeniami.

Ukończyłem Uniwersytet Papieski na Wydziale Teologicznym w Krakowie. Przyjechałem tutaj, aby kontynuować studia związane z kościołem, ale wkrótce zdałem sobie sprawę, że są tu ciekawsze rzeczy do robienia niż teologia.