Przyzwyczailiśmy się do tego, że sushi zjemy w dobrej restauracji, przy eleganckim stole, ładnie podane. Czyściutko i elegancko. Kto by się spodziewał, że podczas „zwiedzania” foodtruckowego raju na skwerze Judah spotkam samochód Yatai Sushi, który serwuje dalekowschodnie dania.

Śmieszny truck

I nie jest to tytuł mający wykpić Yatai. Spośród wszystkich samochodów, które można zobaczyć na ul. Wawrzyńca, ten właśnie wyróżnia się szczególnie. Milutkie malunki nastrajają bardzo pozytywnie. Zresztą sami zobaczcie na zdjęciach.

yatai-4

yatai-5

W Yatai Sushi nie dostaniesz gotowców. Na niewielkiej powierzchni właściciele podjęli trud przyrządzania na miejscu każdego zamówienia. Trzeba dłużej poczekać, ale warto, bo foodtruckowe sushi jest naprawdę dobre i świeże. Miałem okazję korzystać z gotowych zestawów, i w porównaniu z Yatai widać wyraźną różnicę.

yatai-3

yatai-2

yatai-1

Jak na tego rodzaju „truck”, menu jest obfite, dużo możliwości, fajne i tanie zestawy + wszelkiego rodzaju dodatki. Można zjeść na miejscu, ale można również zażyczyć sobie sushi na wynos. Obsługa bardzo miła.

Cieszę się, że mogłem skorzystać z tego śmiesznego busika :) Jeszcze parę lat temu nie byłem przekonany do sushi. Jednak po odwiedzinach w NINE Kitchen i w Yatai muszę przyznać, że sushi na stałe zagościło w moim menu.

Informacje praktyczne: