Odwiedziłem sporo burgerowni, jedne kiepskie, drugie znośne, jednak niewiele było takich miejsc, gdzie wszystkie elementy, które składają się na dobrego burgera, były zachowane. Jak wspominałem już wcześniej idealną bułę znalazłem m.in. w Antlerze i w Moaburgerze. A od niedawna pożeram nałogowo burgery w foodtrucku o wdzięcznej nazwie „Skandalicznie Dobry Burger”.

Burger idealny

Co się składa na idealnego burgera? „Stabilna” buła, dobra wołowina, odpowiednio dobrane dodatki i sos. Jeżeli te elementy są zachowane i tworzą coś naprawdę dobrego, wtedy można mówić o idealnym burgerze. Niby oczywista sprawa, jednak dla niektórych lokali zrobienie dobrego burgera sprawia niemałą trudność, jak chociażby w SmackBurgerze, czy ostatnio odwiedzonym przeze mnie, zachwalanym Street Slow Food (ohydny burger, jakąś część musiałem wyrzucić do kosza).

skandalicznie_dobry_burger_3

Na szczęście w BezOgródku spotkałem jeden z foodtrucków, który serwuje cudowne burgery, mowa o „Skanadalicznie Dobrym Burgerze”. Oprócz tego, że sam truck jest fajnie pomyślany (zadbane wnętrze i oprawa graficzna samochodu), to dostajemy solidną bułę, która miażdży system. Bardzo dużą uwagę przykładam do bułki, która spełnia szczególnie ważną rolę :) Utrzymuje całość, dzięki czemu mięso i dodatki nie lądują na stole. Okazuje się, że nie jest to taka prosta sprawa. Wiele razy spotkałem się z sytuacją, że albo bułka rozwalała się w palcach, albo była na tyle mała, że wszystko ze środka lądowało na spodniach lub stoliku.

Selfie z krową

Trochę drastyczny pomysł z wizerunkiem „wykrojonej” krowy, który widzimy na trucku. Osobiście nie mam nic do tego, ale trzeba przyznać, jest to nietypowe. Oczywiście selfie musi być :)

skandalicznie_dobry_burger_1

„Skandalicznie Dobry Burger” zapisał się mojej mapie foodtrucków jako jedno z nielicznych miejsc, w których można zamówić najlepszego burgera w Krakowie. Co tu dużo pisać, najlepiej przyjechać i spróbować. Ja osobiście polecam Royal Burgera, którego możecie podziwiać na zdjęciu.

skandalicznie_dobry_burger_2

Informacje praktyczne:

  • ul. Piastowska 20, Kraków
  • fanpage