Na cotygodniowy spacer po lokalach w Krakowie wybrałem się do miejsca, gdzie króluje wszystko, co związane z rybami i owocami morza :) Szybka Rybka, to – jeśli się nie mylę – jedyna smażalnia ryb w okolicach rynku krakowskiego. Przynajmniej ja nie znalazłem innej… Oczywiście w wielu restauracjach możesz zjeść rybkę, ale szczerze, wykonanie i jakość nie umywa się do tego, co dostaniecie w Szybkiej Rybce.

Niewielki lokal położony na ul. Stradomskiej 18 jest bardzo zadbany i elegancki. Kolorystyka wnętrza nawiązuje do logo restauracji, czyli jest to klimat morski, a to wprowadza klienta w odpowiednią atmosferę tego, co będzie jadł.

Talerz, który się rozpuszcza…

Pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim talerzykiem, który zrobiony jest z otrębów pszennych. Trochę to tak wygląda, jakbyś otrzymał zupę na korkowym talerzu :) Jednak nie ma się co bać, zupa nie popłynie na podłogę. W miarę jedzenia w naszej zupie pojawią się pożywne otręby pszenne.

W menu masz sporo możliwości, jeśli chodzi o rodzaje ryb (na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć co serwują w lokalu). Dodatki również są dostępne, od ostryg przez małże, a kończąc na kalmarach.

Szybka Rybka za 25 zł

Wielkim plusem restauracji jest, o ile się nie mylę, codziennie zmieniany ZESTAW DNIA, czyli zupa + drugie danie (ryba, frytki lub coś innego) + zestaw surówek. Za jedyne 25 zł (jak dla mnie bardzo dobra cena) masz naprawdę pożywny i dobrze zrobiony posiłek.

Lubię spokój, i podobnie jak było w Antlerze, i tutaj w Szybkiej Rybce znalazłem to, czego szukam, czyli dobrą atmosferę. Widać, że obsługa troszczy się o każdego klienta, nie ma tutaj miejsca na zdawkowe odpowiedzi, zawsze można liczyć na wyjaśnienie co do kwestii kulinarnych, jak będzie przyrządzona ryba i jak to się je.

Były to moje drugie odwiedziny i nadal jestem pod wrażeniem, polecam każdemu, nawet biednym studentom :) Jeżeli ktoś zechce, może otrzymać przy kasie kartę stałego klienta, dzięki temu zyskujesz 10% rabatu, a jak już uzbierasz odpowiednią ilość rybek, możesz dostać gratis zestaw dnia.

To tyle… Szczegółowe dane poniżej:

  • Szybka Rybka, ul. Stradomska 18 w Krakowie
  • Menu jest dostępne tutaj
  • Fanpage
  • Czas oczekiwania: do 10 minut