Pizzerii w Krakowie jest od zatrzęsienia, większych i mniejszych, w tym wiele serwujących coraz bardziej urozmaicone rodzaje pizzy. Jednak te naprawdę wartościowe można policzyć na palcach jednej ręki. Według mnie tylko kilka wyróżnia się pozytywnie na krakowskiej mapie gastronomicznej. Pierwsza to oczywiście Garden; oprócz niej polecam Włoską i Mamma Mia, a od dzisiaj do tego grona dołącza Pizzeria Toskania.

Malutki lokal

Dobrze, że na budynku, w którym mieści się Pizzeria Toskania, jest duży banner reklamowy, w przeciwnym razie ominęlibyście to wyjątkowe miejsce i pojechali dalej. Tak niepozornej restauracji jeszcze nie widziałem… Nie liczy się jednak oprawa zewnętrzna, ale to, co można tam dostać :)

W środku są cztery stoliki, z paroma miejscami. Bardzo ładnie urządzone, bez jakiegoś przepychu, jest zwyczajnie i stylowo. Biblioteczka z książkami i magazynami, które w oczekiwaniu na zamówienie można przeglądać. Obsługa miła, ceny niskie. Czego chcieć więcej? Mogę pokusić się o stwierdzenie, że jest to idealne miejsce.

Najlepsza pizza, panini i sałatki

Menu dobrze przygotowane, zarówno od strony graficznej, jak i listy smakołyków, które można zamówić. Jak pisałem wyżej, ceny są naprawdę przystępne w stosunku do tak wysokiej jakości przygotowania posiłku. Na zdjęciu możecie zobaczyć kartę z podanymi cenami.

W Pizzeria Toskania zjecie najlepszą pizzę i panini w Krakowie. Nie ma lepszych lokali. Będzie już rok, jak korzystam z usług tej restauracji, i nigdy nie było jakiegoś zaskoczenia. Zapewne spotkaliście się z panini na stacjach benzynowych, ale zapewniam, nie ma porównania. Oprócz tych dwóch punktów, warto zwrócić uwagę na sałatki. Cena może odstraszać, ale polecam spróbować, a to ze względu na ilość dobrze dobranych składników i fajny bonus, który otrzymujesz, mianowicie ziołowy placek toskański. Pierwszy raz takie coś otrzymałem do sałatki; bardzo dobry dodatek, który świetnie dopełnia całość.

pizzeria-toskania-5

Pizzeria Toskania funkcjonuje głównie na zasadzie zamówień z dowozem (w ograniczonym obszarze), ale na miejscu również zjecie i odbierzecie swoją pizzę, czy też inne produkty. Tradycyjnie poniżej znajdziecie dane kontaktowe do lokalu, możecie również odwiedzić ich stronę i fanpage’a.

Informacje kontaktowe:

Pizzeria Toskania
Kobierzyńska 220
30-382 Kraków
tel. 12 262 31 31