Zdecydowałem się napisać kilka słów o dwóch – jak dla mnie wyjątkowych – książkach. Główni bohaterowie w zasadzie mają zbieżne życiorysy, równie zaskakujące i szokujące każdego czytelnika, dlatego postanowiłem nie pisać dwóch osobnych recenzji.

O jakich książkach mowa?

Pierwsza z nich to publikacja wydana nakładem wydawnictwa Albatros pt. „Życie. Autobiografia”, której autorem jest Keith Richards, jeden z głównych muzyków z zespołu The Rolling Stones.

Druga, „Ja, OZZY”, została napisana przez Ozzy’ego Osbourne’a z zespołu Black Sabbath. Książka została wydana przez wydawnictwo Telbit.

Czy warto przeczytać?

Jeżeli lubisz dobre powieści sensacyjne, to te dwie książki są idealnym wyborem. Wartka akcja i zaskakujące momenty dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. Jeśli nie wiesz, dlaczego istnieje takie powiedzenie: sex, drugs and rock and roll, to życie obydwu bohaterów da Ci wyczerpującą odpowiedź.

Czy warto przeczytać? Jestem pewien, że powyższe publikacje spodobają się każdemu. Dotykają spraw, które każdy w jakimś stopniu przeżył i z których, w zależności od charakteru, wyciągnął (lub nie) odpowiednie wnioski.

Są to książki, które napisało samo życie – życie pełne uniesień, sukcesów i upadków na samo dno; życie pełne wyborów i prób zmagania się z własnymi ograniczeniami. Krótko mówiąc, to fascynująca podróż z Keithem i Ozzym. Ogromna sława, ale i odpowiedzialność nie zawsze szły ze sobą w parze. Zarówno w przypadku jednego i drugiego najbardziej cierpiały osoby z ich najbliższego otoczenia. Jak się przekonasz w trakcie lektury, opamiętanie z oparów nałogu przyszło bardzo późno, w momencie, kiedy wszystko stało na krawędzi życia i śmierci…

Życie pełne przeciwieństw – tak można określić to, co znajdujemy w omawianych autobiografiach tych niezwykłych postaci w branży muzycznej. Wydarzenia z ich życia mogłyby posłużyć jako scenariusz dobrego thrillera.

Z książek dowiecie się, jak to było ze sławnym odgryzieniem głowy nietoperzowi przez Ozzy’ego podczas jednego z koncertów Black Sabbath… Ile można wypić, tego z kolei dowiecie się z życia Keitha Richardsa… To tylko niektóre epizody z ich barwnego życia. Cóż, zostało Ci tylko zaopatrzyć się w książki i zabrać się czym prędzej do lektury :)


 
P.S. W kolejce czekają mnie kolejne dwie, oby ciekawe książki, tym razem z Wydawnictwa SQN. Są to biografie, ale mam nadzieję, że nie zawiodą moich oczekiwań.

na-przyszlosc-sqn