Zastanawiam się nad tym wszystkim i jestem zadowolony, że wszystko poukładało się tak, a nie inaczej… Było wiele możliwości, sięgnąłem po to, co było dla mnie dalekie i zupełnie nieznane. Spotkałem się z przychylnością, zróbmy to i proszę bardzo, pierwsze owoce już widać. Zaczęło się od opracowania Jak żyć według Ojców Pustyni?, w kolejce czekała kolejna publikacja, poważna, wręcz naukowa, prawie, bo to chyba za dużo powiedziane, ale jest – Ponad podziałami… Ponad kastami…

Było mi mało i powstał pomysł projektu #NiktNieJestByleJaki. Szereg rozmów, ponad 250 stron rozmów, głównie z ojcem Leonem Knabitem OSB. Pojawili się również goście: ojciec Szymon Hiżycki OSB, Ewa Landowska, Barbara Bodziony, Łukasz Wojtusik i Robert Krawczyk. Wszyscy otwarci na moją propozycję.

To był dobry czas, okres poznawania nie tylko własnego nosa, ale zobaczenia palety możliwości – ludzi, którym się chce… i ja pośrodku. Byłem obserwatorem i wyciągałem wnioski, dla mnie osobiście ważne. Wielokrotnie i na różne sposoby pojawiały się chwile kiedy wątpiłem, były momenty śmiechu Zelek, powiedz mi jak żyć? Dalej obserwowałem i wyciągałem wnioski. Czy warto przejmować się ludźmi, których fundamentem życia jest gorycz i brak zadowolenia z własnej egzystencji?

Paradoksalnie we wszystkich tych aktywnościach, w których brałem udział, panował pokój, wręcz święty spokój. Z perspektywy czasu widzę w tym łaskę losu, która mówiła Jacek działaj, masz wolną drogę… 

„Nikt nie jest byle jaki” na miękko

Premierę zbioru wywiadów „Nikt nie jest byle jaki” postanowiłem podzielić na 3 etapy. Pierwszy już jest w sprzedaży… Miękka okładka, wersja ekonomiczna. Za tydzień, z Łodzi przyjedzie książka szyta, w twardej oprawie, a po 22 września ukaże się e-book.

W październiku wspólnie z ojcem Leonem będziemy świętować premierę podczas Targów Seniora (6-7 października) i w trakcie trwania 21. edycji Targów Książki w Krakowie (26-29 października).

nikt_nie_jest_byle_jaki_blog