Był skwer Judah, plac Izaaka, przyszedł czas na coś jeszcze większego. BezOgródek to naprawdę klimatyczne miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, co każdy foodtruckoholik powinien zjeść. Błonia krakowskie, dużo zieleni i, co najważniejsze, spora ilość trucków, z ciekawymi opcjami.

Czym chata bogata

Pierwsze dwa tygodnie postanowiłem poświęcić na smakowanie bezogródkowej kuchni. Nazwa odpowiada temu, co zastaniemy na ul. Piastowskiej 20. Wchodzimy do parku, gdzie na dużym placu stoją foodtrucki, a w środku sporo miejsca na leżakowanie.

bezogrodek_park

W dzisiejszym wpisie chciałbym polecić Wam kilka miejsc w BezOgródku, które warto nie tylko odwiedzić, ale w których trzeba skorzystać z bogatej oferty pysznego menu:

bezogrodek_1

Skandalicznie Dobry Burger

Świetnie wyglądający truck, dopieszczony designersko. W ofercie znajdziemy nie tylko stałe kompozycje smakowe, ale co miesiąc możemy skorzystać z burgera miesiąca.

 

bezogrodek_2

Calavera Mexican Grill

Ostrzejsze klimaty. Tacos, Burrito, Quesadilla i inne meksykańskie przysmaki.

 

bezogrodek_3

Zapieksownia

Najlepsze zapiekanki w Krakowie. Duży wybór, wersja 30 cm i mega duże 60-tki. Sporo sosów i lemoniada.

 

bezogrodek_4

Frytki belgijskie

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć frytek belgijskich, które oblegane są zarówno na skwerze Judah, podobnie i w BezOgródku. Największym atutem tego foodtrucku są ciekawe kompozycje smakowe sosów, które wybieramy sobie do każdej porcji frytek.

 

Ta krótka prezentacja to jedynie szybki przegląd tego, co możecie znaleźć w BezOgródku. W osobnych wpisach postaram się przedstawić pierwsze trzy foodtrucki, co będzie dopełnieniem serii wpisów na temat foodtrucku po krakowsku. Pamiętajcie ul. Piastowska 20, jeżeli szukacie klimatycznego miejsca, gdzie możecie ze znajomymi spędzić fajnie czas, to BezOgródek jest odpowiednim ku temu miejscem. Cheers…